غذاهای دبی

معرفی غذای شتر شکم پر

هميشه یکی از هیجان انگیزترین قسمت‌هاي سفرهای خارجی تجربه و تست غذاها و خوراکی‌های جديد، خوشمزه و مخصوص آن شهر يا کشور است که اين تنوع غذايي در کشور امارات و شهر دبي نيز وجود دارد. اغلب غذاهای دبی با کشورهای عربی و آسیایی مشترک است، در دبي غذاهاي گوشتي محبوبيت خاصي دارند البته گوشت خوک در دبی سرو نمی شود و تنها در برخی مناطق خاص برای توریستان خارجی از این گوشت استفاده می شود، اگر به دنبال غذاهاي بين‌المللي و فست فودهاي زنجيره‌اي هستيد همگي در دبي شعبه دارند و ميتوانيد در آنجا غذا ميل کنيد. اگر اهل غذاهاي دريايي هستيد شما ميتوانيد بهترين و بيشترين انتخاب را در دبي داشته باشيد.
در خيابان‌هاي دبي اغذيه فروشي‌هاي محلي بسياري هستند که با قيمت مناسب غذاهاي خوشمزه‌اي را بفروش مي‌رسانند پس امتحان کردن آنها نيز خالي از لطف نيست. اگر نمي‌خواهيد براي خوراک خودتان هزينه زيادي داشته باشيد توصيه مي‌شود در هتل‌هاي سطح پايين يا همان اغذيه فروشي‌هاي سطح شهر اقدام به تهيه غذا نماييد. در این پستمسافرنامه سعي شده بهترین غذاهایي که متعلق به کشور امارات و به‌ویژه شهر دبی است را به شما معرفي کنيم.

شتر شکم پر

 کتاب رکوردهای گینس از “شتر شکم پر” به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و پرحجم‌ترین غذاها نام برده شده است پس اگر ميخواهيد اين غذا را امتحان کنيد در سفر به دبي اين فرصت را از دست ندهيد. شتر شکم پر غذايي لوکس و گران قيمت است و به قول ايراني ها يک غذاي اعيوني! است. با این حال، این شتر سوخاری خوشمزه، شگفت انگیز و بزمی در مراسم‌های قبیله‌ای اعراب سِرو شده و امروزه در خانه‌ی اشراف دبی تبدیل به جواهر مراسم‌ها شده است. این غذای شکم پر چندلایه‌ای از مرغ، تخم مرغ، ماهی و گوسفند همراه با گوشت شتر است.

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۸-۰۵-۰۵ ۱۲:۳۰:۰۹

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

36 + = 46

بستن